Совместный блог украинских регуляров (Спільний блог українських регулярів)

232
Статистика
Статистика
232
Статистика темы
  • Популярность
    Топ-2265
  • Постов
    2,899
  • Просмотров
    529,897
  • Подписок
    232
  • Карма автора
    +1,680
1 84 85 86 87 145
  • Ну отже розпочали

    Це ти сказав людині яка 10 р. працює в фін секторі на керівний посаді? Я практично щодня спілкуюсь з реальними бізнесменами на плечах яких сотні людей і сотні мільйонів грн. в бізнесах і мій досвід і розуміння базується на реаліях. А ти який маєш досвід роботи фінансової системи та конкретно НБУ окрім інтернет ресурсів? Можливо ти читав закон про банки та банківську діяльність, закон про НБУ, і кучу ще інших допоміжних документів? Можливо ти здаєш іспити в Держфінмониторингу що три рокі на знання відбувшихся змін в фін.законодавстві ? Якщо ні, то краще не пиши.


    Олександр, я розумію, що у вашій реалії я п"яний "сусід" який гониться по Лагуні і має до всіх діло, але в загальному я вже й не такий дебіл, у фінансовому секторі в мене стаж більше 8 років, з них банківських, два роки... і так, я знаю банківськи закони, не тільки з інету. І ТОМУ Я ПИШУ, А НЕ МОВЧУ


    Так ось, я особисто знаю людей в Рівному які граються курсами на подібних Київських сайтах і сумою не менше 1ккк$. І знаю людей і схеми які на протязі 2012-2014 заходили в банк (після першої20) і здійснювали такий фін тиск, що могли спокійно "покласти" його за рік і тому "забирали" найкращі активи, а банки після цього щоб вижити набирали депозити під 28% в гривні і люди несли.


    Люди, які працювали на курсах в 2012-1014 роках, зараз скоротились мінімум на 99 %, так як на таких "качелях" можуть грати тільки одиниці з достовірною інформацією
    Ви нам втираїте про довіру банківської системи??? і при тому говорите, що ваші знайомі нажили на курсі? тобто вони спекулянти з моєї точки зору?


    Як би ти розбирався в курсоутворенні, то певно здогадався б відловити різницю в 9 грн. між твоїми 37 і сьогоднішніми 26. Але наскільки я зрозумів з твоїх постів, ти лише встиг затаритись річною нормою макаронів в Метро


    я розбираюся в курсоутворенні, і тому в бакс зайшов по 19,00.... коли курс политів дуже високо (на гривню яку залишив) я купив макаронів, а в основному цукор по 9,60/кг.... найдіть зараз дешевше

    До речі, не чекав від Вас таких "підєбонів", хоча через півроку побачимо хто правий
    Сообщение отредактировал soseda - 6.3.2015, 2:46
    Ответить Цитировать
    86/109
    + 2
  • А взагалі, я рахую, Ярослав нас розсудить... і думаю його точка зору, буде не на Вашу користь
    Ответить Цитировать
    87/109
    + 0
  • MishaMisha14 @ 5.3.2015
    Начитаюся блогу і піду напишу якусь десертацію по фінансам


    ти краще втяни ще один Биг, а то задовбав нафіга тобі ці холівари
    Ответить Цитировать
    88/109
    + 1
  • Хлопці, приємно, що холівари проходять на культурному рівні. З моєї маленької дзвіниці(економічна і юр. освіта, у фін секторі працював 3 роки) курс поповзе вгогу. І на то є багато причин.
    Варто пам"ятати, що можуть не працювати закони, але закони поведінки і взаємодії соціальних груп працюють завжди. Що в свою чергу, є однією із причин, того що курс поповзе вверх.
    Про причини:

    1. Ми живемо в Україні, де економіка підкорядкована не законам права і економіки, а схемам і договорнякам.
    2. Народ - терпіла, і дуже схильний до паніки. Причому навіть, на перший погляд, грамотні люди. Ним легко маніпулювати і обдирати.
    3. Того невеликого часу, що курс був 35+ достатньо було, щоб бариги почали піднімати ціни. Ефект не миттєвий, а з лагом. Відповідно, ціни на всі товари поповзуть вгору.
    4. Виробничий сектор економіки в дупі.
    5. Учасники ЗЕД лягають спати із валідолом під подушкою. І з острахом відкривають зранку новини від НБУ. Тут уже підключаються схеми, щоб максимально зберегти валютну виручку закордоном. Так як НБУ своїми обмеженнями переносить тягарі економіки на них.
    А ніхто в здоровому глузді не буде платити зі свої кишені за про...би уряду і НБУ.

    ЧР валюти - це тільки індикатор панічних настроїв населення.(Див. пункт 2)
    Народ масово при можливості забирає свої заощадження із банків, і старається перевести у валюту.
    Добавляєм до всього, що через 1-2 місяці народ почне отримувати квитанції за ЖКХ і буде помалу охріневати, що їхньої ЗП буде недостатньо щоб заплатити за комунпослуги, не говорячи вже про їжу і предмети побуду.
    Welcome back 90-ті.


    І на заключення, поки верхи не почнуть розділяти тягарі економіки і війни з народом, то низи будуть жити за правилами сільського базару.
    Ответить Цитировать
    3/5
    + 14
  • CooKandEat,

    ..не ту країну назвали Гондурасом (с) бородатий анекдот.
    Ответить Цитировать
    89/109
    + 0
  • как вы оцениваете вероятность нового майдана?
    Ответить Цитировать
    11/15
    + 0
  • UKrOny @ 5.3.2015
    как вы оцениваете вероятность нового майдана?


    в 1% наверно люди уже на майдан не пойдут,если пойдт то будет как в Югославие сразу и с оружием в руках
    Ответить Цитировать
    42/77
    + 0
  • UKrOny @ 5.3.2015
    как вы оцениваете вероятность нового майдана?


    в 60%. те что на востоке, думаю могут повернуть в любой момент
    Ответить Цитировать
    90/109
    + 1
  • soseda, я не можу судити. В мене є лише своя субєктивна думка. Мало того, я впевнений, що Саша куди краще, в декілька разів, розбирається в реальному секторі економіки і тому як все працює насправді.
    Я ж маю лише теоретичні знання і добре обізнаний в роботі чорного ринку.
    Можливо саме тому у нас різні погляди, бачення ситуації і прогнози, що до її розвитку.
    Ответить Цитировать
    537/844
    + 2
  • Ні, ні, ні, крихітко! (с) BG
    Ответить Цитировать
    538/844
    + 2
  • Спробую якось послідовно і логічно описати своє бачення ситуації. А також, максимально простою і зрозумілою мовою.

    Якщо говорити про валюту чи будь-який інший фінансовий інструмент, варто розуміти що є довго-, середньо- і короткотермінові перспективи.
    Гривня продовжить девальвацію(буде дешевшати відносно $)!
    Це центральна вісь усього повідомлення і її, гривні, довгострокова перспектива. Чому?

    Основні два фактори які визначають ціну гривні до доллара це: купівельна спроможність і торгівельний баланс.

    Купівельна спроможність. Уявіть що в країні вироблялась 100 умовних одиниць продукції, від все це було випущено 100 умовних одиниць, якоїсь грошової одиниці. Так вийшло що через різно проблеми і потрясіння, країна втратила виробничі потужності і почала випускати лише 70 одиниць продукції. При цьому грошова маса не змінилась. Це та ж самі гроші, але тепер за них можна купити менше, їх цінність знизилась. Виникає питання, а чому не прибрати ці 30 грошових одиниць і зберегти цінність? Отож! Для того, що б по квартирам не ходили комісари і не відбирали 30% ваших грошей і існує Національний банк. Він, в разі потреби повинен різними шляхами впливати на величину грошової маси. Зокрема, якщо в обігу є надлишкова, він за рахунок своїх валютних резервів повинен викупити її і ліквідувати. Але, oh shit! Ситуацію з нашими резервами я думаю ви знаєте.

    Торгівельний баланс. Це різниця між товарами що були вироблені закордоном і завезені в країну(імпорт) і товарами виробленеми в країні і продані закордон(експорт). Чому це має значення? Тому що, розрахунки проходять у грошевих одиницях, які мають статус міжнародних, в нашому випадку $. Експортери виробивши товар, продали його закордоном за доллари і тепер бажають купити гривні, щоб знову виробити товар, а також поїсти, попити, зїздити в Буковель. Імпортери ж бажають купити товар закордоном(їм потрібні доллари) і завезти продати в країні. Припустимо, що єкспортний і імпортний товар, це два різних товари, але з однаковою ціною у $, нехай 1$. Експортер виробляв 100 таких товарів, продава за 1$ закордоном, імпортер купляв за 1$ 100 інших товарів і реалізовував їх за гривню в країні. Але потім впало виробництво і експортер виробив і продав лише 80 товарів, в той час як обєми імпорту не змінились. В країну завезли 80$, а вивезли 100$. Тепер імпортер знову хоче купити 100$, щоб купити за них товар, але у експортера є лише 80$. А тепер уявимо, що імпортер не один, а їх сотні і тисячи, кожен з яких возить товару, на 1-2$ і тепер у них є вибір, або купувати дефіцитний $ по вищій ціні, або закривати бізнес. Попит перевищує пропозицію і відповідно ціна $ росте, а гривні падає.
    Так, а що ми в цьому році почали настільки багато імпортувати???!!! Ні! Останні років 10 країна жила з перевагою імпорту на експортом, а весь дефіцит і потребу у валюті закривали за разунок резервів НБУ і позичань. І тепер ми відчуваємо на собі наслідки. Резерви зкінчилися, кредитів тому хто їх не поверне не дають. Звідси і піке гривні. Потреба в долларах залишилась, а пропозиція, без вливань з резервів і кредитів впала, на стільки, на скільки і обісцінилась гривня.

    Так. Повідомлення вийшло не маленьке, тому мабуть буду писати частинами. Нагадаю, що писав дуже спрощено, тому не варто критикувати мене за примитивізм, я намагався пояснити на пальцях, щоб будь хто міг пошукати потрібну інфу і цифри в інтернеті і самому прикинути що і як буде.
    В наступному, спробую написати про останні дії НБУ, навіщо штучно створюють офіційні курси і курси чорного ринку, ну і про позитивні наслідки від падіння гривні для майбутнього і можливо ще щось що по ходу написання прийде в голову. Коли це буде не знаю, але сподіваюсь на цій неділі.

    А так буду радий коментарям і продовженню вічливої дискусії!
    Ответить Цитировать
    539/844
    + 20
  • Пляж "Crystal Bay"

    Цю подорож ми здійснили ще в перший тиждень перебування в Тайланді, але написати звіт руки дійшли лише зараз.
    Мало тексту, багато фото!

    Пройти до пляжу можна лише через територію одного з готелів. На ресепшені першим нас зустрів такий от собакен.
    GS61ld.jpg


    Все виглядає дуже гарно і доглянуто, стежки, що ведуть до моря, переплітаються з штучними потічками з живою рибою.
    enInuf.jpg

    0LhFGq.jpg

    ep9XTn.jpg

    GWZ2dm.jpg

    mD6Vbt.jpg


    на Самуі ми були лише неділю, тому не встигли ще відрити всіх персонажів на даній локації.
    fmjrBs.jpg


    панорама пляжу
    BWdgzh.jpg


    погляд на право і пункт для прогулянки і фотографування визначений
    YLht1f.jpg


    каміньчики знайдені подорозі
    lROZby.jpg


    продовжуємо рух до визначеного пункту
    WoL3QE.jpg



    атракціони в наявності
    6bdy8K.jpg




    краса!
    vSjgja.jpg


    SlNGfP.jpg


    CJLM29.jpg


    є стежка з валунів, що заходить метрів на 50 у море
    BIh4FL.jpg


    FdASej.jpg


    Тепер можна і назад йти
    YITHPJ.jpg



    пальми і пісок
    uGuhLl.jpg



    Якщо давати коротке резюме, то: чудовий пляж для фотографування, безліч пейзажів, і картинок для памяті на все життя, мілко і багато водоростів у воді, але при цьому дуже-дуже тепле море. Обовязковий для відвідування!
    Ответить Цитировать
    540/844
    + 41
  • cry me a river ...

    Poker Stars $0.50/$1 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 2668023
    DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

    archie_jones (BTN): $103.00
    Mouddibb (SB): $124.15
    Chrom17 (BB): $100.30
    Hero (UTG): $108.72
    Big Popp4 (MP): $101.50
    Hookz (CO): $76.71

    Pre Flop: ($1.50) Hero is UTG with 6 6
    Hero raises to $2.50, 4 folds, Chrom17 raises to $9, Hero calls $6.50

    Flop: ($18.50) K 6 Q (2 players)
    Chrom17 checks, Hero bets $11.83, Chrom17 calls $11.83

    Turn: ($42.16) Q (2 players)
    Chrom17 checks, Hero bets $22.50, Chrom17 calls $22.50

    River: ($87.16) A (2 players)
    Chrom17 checks, Hero checks

    Final Pot: $87.16
    Chrom17 shows A A (a full house, Aces full of Queens)
    Hero mucks 6 6
    Chrom17 wins $84.36
    (Rake: $2.80)
    Ответить Цитировать
    541/844
    + 0
  • soseda,
    Ок, давай заберем особисте і ще трохи продовжимо.
    CooKandEat і Yaruk7 дуже правильно в своїх постах намалювали діяльність фінансової системи та принципи курсоутворення і якщо спокійно та вдумчиво прочитати вони пишуть те саме, що і я - НБУ на сьогодні це ( як варіант )- дилер який роздає карти і має дотримуватись правил гри, а ми бачимо що правила погані, но чомусь хаємо дилера, а не того хто ці правила встановив. Тому ще раз, поки не запрацює економіка (а її треба дати поштовх законами), не покращиться торгівельний баланс і купівельна спроможність ( і як наслідок цього зростуть резерви НБУ) то спекулятивний курс ЧР буде і далі буде давити на офіційний. А це все прерогатива Уряду і Президента. Ну не може НБУ встановлювати і тримати курс коли ці дві дієві особи в носі ковиряються, а не займаються економікою.
    Ответить Цитировать
    50/98
    + 2
  • UKrOny, Останнього разу знадобилось 10 р. очікування. Зрозуміло,що наразі майдан малоймовірний але те, що Уряд треба термінові міняти (чим швидше, тім краще) це вже багато хто зрозумів. Я думаю в осені треба чекати перезагрузку Уряду.
    Ответить Цитировать
    51/98
    + 1
  • soseda @ 5.3.2015
    я пропустив попередній пост... багато столів, а як відноситься до того що Колимойський ще в серпні місяці за рахунок рефінансування НБУ вивів 11 МЛРД доларів (тобто свою вартість)????


    Звідки ти взяв ці цифри і цю інфу - покажи джерело.
    Ответить Цитировать
    52/98
    + 0
  • Piraniaua @ 6.3.2015
    НБУ на сьогодні це ( як варіант )- дилер який роздає карти і має дотримуватись правил гри, а ми бачимо що правила погані, но чомусь хаємо дилера, а не того хто ці правила встановив.


    Якщо Ви порівнюєте НБУ з дилером, то я би сказав, що він не просто роздає карти, а знає які кому карти роздав, бере від цього відкат, і не на магається їх змінити, хоча уповноважений та має інструмент щоб це робити. Взято з одного харківського форуму:

    Многие сегодня винят Гонтареву в неумелом управлении Национальным банком, но кроме профнепригодности мало кто может предъявить ей реальные обвинения в соответствии с УК. Но я готов Вам предоставить точную информацию и некоторые доказательства. Вы будете в шоке!
    Всей стране навязано мнение, что ситуация на валютном рынке "очень плохая" и связана она с войной, упадком экономики, необходимости импорта энергоносителей и т.д. На самом деле события происходящие на валютном рынке Украины это афера спланированная и организованная НБУ и крупнейшими банкирами страны, а весь информационный шум нужен только в качестве прикрытия этого преступления. А теперь все по порядку.

    Сначала, коротко как функционировал валютный рынок несколько последних лет, это необходимо для понимания непрофи, а что все-таки произошло. Любая фирма, которая что-то импортировала или экспортировала должна покупать или продавать валюту через свой банк на межбанковском валютном рынке, для этого она подавала заявку на покупку или продажу, где указывала сумму и курс, а банк, как "слуга", должен был выполнить волю "хозяина" или отрапортовать о невозможности проведения операции на указанных условиях. Заработок банка всегда состоял из двух частей: комиссии, выраженной в процентах от суммы операции и марже на курсе, т.е. насколько банк "соврет" фирме по какому курсу удалось купить или продать валюту. Совестливые банки добавляли к курсу копейку или две, ну а всем известные "экземпляры" добавляли и до 20 копеек, при этом проверить это клиент не мог никак, так как курс покупки валюты на межбанковском валютном рынке всегда был коммерческой тайной. Но в любом случае если Вы видели курс продажи валюты на межбанке (например на сайте minfin.com.ua) вам обязательно банк покупал по этому курсу или немного лучшему в тот же день, конечно при Вашем согласии. Задержек по выполнению заявок, в общем-то, не было. Если валюты, скажем, на рынке не хватало, это приводило к росту курса и рынок балансировался на новой величине. И в общем было не важно являетесь ли Вы клиентом крупного системного банка или маленького карманного, есть ли у Вашего банка экспортеры и импортеры, валюта покупалась и продавалась ими одинаково хорошо на межбанковском валютном рынке. Ключевые тезисы: покупка валюты происходила обязательно по сложившемуся на рынке курсу, валюта свободно перемещалась из банков экспортеров в банки импортеров, комиссии банков определялись условиями договора с клиентом.

    Эта система торговли валютой на межбанке имела свои недостатки и возможности для спекуляций банками, но в целом была достаточно прозрачной и справедливой. Грабануть "по-жесткому" импортеров и/или экспортеров в этой системе у банков особых шансов не было: щипали по мелочи. С начала 2014г. в банковской системе Украины сложилась очень плохая ситуация, фактически 90% банков понимали, что если что-то не предпринять очень скоро - придёт "капец". Объяснений этому много (вывод активов, бегство бело-голубой элиты, рисковое кредитование ширпотреба и т.д.), про это много написано и не является целью моего повествования. На поиск "гениального" выхода из сложившейся ситуации были отряжены лучшие комбинаторы из банковской братии. Уже тогда они понимали, что банки не смогут выжить и поправить свои дела, если в кратчайший срок не заработают (а попросту украдут) очень приличные деньги, чтобы перекрыть свои проблемы. А заработать в короткий срок, для банковской системы, означало только одно: отжать деньги или у населения или у бизнеса. И был выбран второй вариант, реализовывать который, было поручено талантливому "комбинатору" из ING банка и ICU Валерии Гонтаревой. Самым простым способом ограбить бизнес оказался вариант "развода" по валюте, ведь наша страна весьма импорта-зависимая. Все очень просто: надо было создать механизм, по которому валюту банки выкупали бы у экспортеров по одному - низкому курсу, а продавали импортерам по другому - заметно высшему. И эта разница в курсах покупки/продажи должна была составить 20-30%. У плана существовало несколько рисковых моментов, которые необходимо было устранить:
    1. Экспортеры могли не захотеть продавать валюту;
    2. Экспортеры могли держать валюту за рубежом в ожидании улучшения курса;
    3. Необходимо было создать дефицит валюты на рынке, при том, что реальный экспорт в стране превышал импорт (профицит торгового баланса составил в 2014г. 3,9 млрд.долларов);
    3. Прозрачность валютного рынка не позволило бы банкирам-аферистам долго наживаться на разнице в курсах, все быстро бы закончилось;
    4. Импортеры справедливо могли требовать закрытия заявок на покупку по декларируемому межбанковскому курсу в сроки, определенные в договорах с банками;
    4. Конечно, нашлись бы те, кто понял, что происходит и начал искать справедливости. С судами все понятно, там всегда можно договориться, главное было минимизировать способность надзорных органов влиять на банки через административные инструменты;
    Ну, что же цели определены, задачи поставлены, «За работу товарищи»! И засучив рукава, глава НБУ, вместе с попличниками, начала кроить правила игры на межбанковском рынке под себя.
    Для создания текущего дефицита валюты на рынке Валерия Гонтарева закрыла глаза на массовый вывод валюты за границу крупнейшими банками по операциям, не предусматривающим поставку товаров и притворным сделкам т.е. валюта просто выводилась за рубеж взамен корпоративным правам, погашением штрафов и пеней, предоплатой за товар, который никто не собирался поставлять.

    С августа 2014г. НБУ ввел 100% продажу валютной выручки, правда в сентябре слегка уменьшил этот процент до 75%, а срок возврата валютной выручки составляет 90 дней. Таким образом, была создана система, в которой честные экспортеры заводились на банковские редуты по отъему валюты без шанса вырваться, в общем, шли стройными рядами как бычки на бойню.
    Со 2 сентября НБУ ввел требование, что гривневое покрытие по покупке валюты должно быть перечислено на специальный счет в банке, одновременно с этим банкам напомнили, что они совсем не обязаны покупать валюту сразу на третий день, на это у них есть аж 30 дней в соответствии с постановлением НБУ №281 от 10.08.2005г. Как Вы все понимаете платить проценты за пользования деньгами клиентов никто банки не обязал.

    С 19 сентября НБУ ввел новые правила проведения интервенций на валютном рынке, пресловутые «голландские» аукционы. Цель это действа абсолютно понятна: НБУ хотелось контролировать курс на рынке, т.к. фактически высшую цену всегда называл НБУ. Конечно такая система имеет право на жизнь, но как-то НБУ умолчало, что по такой системе товар продается на рынках где предложение заметно превышает спрос (например рынок цветов в Нидерландах). А вот избытка валюты у НБУ то и не было… Т.е. были заложены первые шаги для расслоения курса: НБУ продавал крохи по названному им курсу и называл его рыночным и межбанковским, а вся остальная валюта (99%) продавалась по стихийно сложившемуся курсу.

    С 24 сентября НБУ ввел новый, доселе неведомый курс «индикативный», чем заставил бурно распространяться многие пишущие и с экранов-треплющиеся головы. При всей рекомендательности нового курса его введение привело к весьма плачевным последствиям. Механизм поиска этого шедеврального курса требует отдельного развернутого повествования и уголовного дела, вкратце это выглядело так: НБУ каждый день продавал 3 млн. долларов заранее отобранным банкам по все той же голландской системе, а последние имитировали торги, борьбу и устанавливающийся в этой борьбе равновесный курс, который ощасливленный НБУ и выдавал Украинской державе как чудом найденный «индикативный» курс.

    Никого конечно не удивляет, веками существовавшие административные ограничения НБУ на отклонения курса покупки/продажи валюты на межбанковском валютном рынке от официального курса, только теперь этим базовым курсом стал всё тот же «индикативный» курс! И на первый взгляд было намерение благое методом обоснования в стиле «восемь плюс восемь равно сорок восемь…» заставить весь рынок валюты крутится вокруг достаточно низкого, сочиненного НБУ курса, которое, как и следовало ожидать, завело валютный рынок и страну в ад гиперинфляции и не контролируемого курса национальной валюты. Какая же черная дыра в мозгах чиновников национального банка если они считают, что можно написать на бумажке курс и заставить экономику жить по нему!

    Идем дальше. Конечно заниженный «индикативный» курс порождает превышение спроса над предложением и валютной выручки экспортеров уже не может хватить на всех желающих купить валюту, а неудовлетворенный спрос всегда порождает спекуляцию. Стоит еще обратить внимание всех непосвященных, что обязательная продажа валюты экспортерами – это не наполнение валютной казны державы, как многие думают, эта валюта попадает в руки казначейства Вашего банка, и оно распоряжается ей как захочет. А захотеть оно может достаточно многое: может продать Вашей фирме, а может продать фирме Председателя правления или владельца банка, а может купить на свою открытую валютную позицию (это такой карман банка, куда можно складывать валюту в ожидании роста курса). При всех строгостях НБУ в отношении экспортеров и импортеров он не удосужился регламентировать работу банков с заявками на покупку/продажу валюты: ни очередность исполнения заявок, ни приоритетность заявок над пополнением валютной позиции, ни граничные размеры комиссии банков – просто ничего не регламентировано!!!

    И кульминация: банки, имея каждый день поток валюты, принудительно отбираемой у экспортеров, устроили аукцион (опять же голландский) по ее продаже экспортерам. Сначала закрывали заявки тех кто, от безвыходности, готов был брать по заоблачному курсу, потом тех, кто ждал курса пониже, а остаток «сливали» либо на открытую валютную позицию либо «аффилированным» компаниям, которые просто выводили валюту зарубеж, дабы потом вернуть и продать ее по более выгодному курсу, благо 90 дней на эти спекуляции имеется. Для примера: в один и тот же день у экспортера Евро покупали по 18,2 грн./Евро, а продавали импортеру по 24,50 грн./Евро. Т.е. банк, как заправский спекулянт, поднимал 35% на каждом проданном Евро! И это при том, что 35% даже для розницы очень неплохая маржа, не говоря уже про другие сегменты.

    Конечно, у внимательного читателя уже возник вопрос: а как же они обошли ограничения на курс продажи валюты, установленный НБУ? А примитивно просто! Де-юро валюта продавалась импортерам по курсу, близкому к «индикативу», но при этом банк взыскивал комиссию со скромной формулировкой «комиссия за межбанк» в размере тех самых 20 – 40% от объема проданной валюты. А если клиент и протестовал против такой комиссии то его просто "вычеркивали" из числа покупателей валюты. Не буду скрывать: были и совестливые банки которые старались не спекулировать, но к 15 января сдались последние. С 16 января спекуляция приняла всеобъемлющий характер и это странным образом совпало с совещанием главы НБУ с 40 наибольшими банками, на котором было решено о введении со 2 (а позже с 5) февраля единого курса.

    Хотите знать сколько банки, пользуясь своим монопольным положением относительно реального бизнеса, нафарцевали? Откройте сайт minfin.com.ua и найдите объемы продажа валюты за каждый день, помножьте их на разницу между курсом продажи «рыночным» (включая комиссии банков) и покупки «от банков» (курс близкий к индикативу). Просуммируйте это все начиная с середины ноября по 4 февраля (сайт дает информацию про рыночный курс только с 16 декабря, до этого надо искать у тех кто реально покупал). 70 – 80% от полученной суммы и есть «спекулятивный» доход банковской системы, под предводительством талантливейшего спекулянта: Гонтаревой В.А.

    Итог этой всей аферы: сумма в несколько десятков миллиардов гривен перекачивала от реального бизнеса (производящего, торгующего, оказывающего услуги) в карманы банкиров, которые закроют ими последствия свои афер, выдадут тому же самому бизнесу в виде кредитов под 30% годовых или (что более вероятно) выведут их зарубеж.

    А теперь представьте себя на месте нормального украинского производителя, например холодильного оборудования для предприятий торговли. Вы экспортировали свою продукцию в Европу и получили за нее Евро, у Вас банк отобрал их по курсу 18,2. Чтобы сделать эту продукцию Вам нужно импортировать нержавейку (не производится в Украине), компрессорные агрегаты (малошумящие не производятся в Украине), электронные компоненты (не производятся в Украине), фреон и т.д. А купить Вы это все сможете по курсу 24,5. К чему это все приведет: Вы закладываете свои потери в стоимость продукции, а при этом ищете как-бы вместо валюты заводить в страну комплектующие и т.д. Надеюсь теперь всем ясно, что случилось с курсом валюты, при том что экспорт превышает импорт?

    P.S. Правильно спрашиваю некоторые "А куда же смотрел НБУ"? А куда может смотреть НБУ если сам это организовал? Ваш покорный слуга написал жалобу в НБУ 26 декабря 2014г. на действия одного из банков. Данная жалоба была благополучно переслана для ответа по существу в тот самый банк на который я и жаловался, за подписью заместителя директора департамента банковского надзора господина Раевского. Кажется наступило время люстрации и в НБУ!
    Ответить Цитировать
    6/12
    + 2
  • UKrOny @ 5.3.2015
    как вы оцениваете вероятность нового майдана?


    1% тому, що майдан2013 був спровокаваний ЗМІ. Зараз же, причин для майдану набагато більше ніж в 2013.
    А ті хто починають, хоч якось відкрито діяти - по фабрикованим справам йдуть під варту.
    Ответить Цитировать
    3/15
    + 0
  • Багатьох, на попередніх сторінках, да й вцілому здивували "американські гірки гривні", її взліт до 36 і падіння до 26-24.
    Але давайте, я просто приведу хронологію подій, а потім просто поставлю запитання, які, насправді є відповідями.

    1) Отже, починається здешевшання гривні, 22, 24, 28. Народ в шоці, але поки що нічого масованого не відбувається. НБУ мовчить.
    2) Курс 29, 30, 32 хтось з невеликих незалежних гравців ЧР починає зливати доллар. Міжбанк все ще демострує ріст доллара. НБУ мовчить.
    3) Курс досяга 36 і вище. Паніка, суцільна. В гіпермаркетах бьються за сіль і олію, населення масово скуповує все підряд. Так триває 2-3 дні, як раптом НБУ вводить і в той же день знімає обмеження з міжбанку.
    4) Гривня зміцнюється до 24 за наступні декілька днів.

    ... а тепер питання.
    1) Чому НБУ не робив жодних заяв і дій в період росту? Чи це випадково чи він чогось чекав?
    2) Чому коли почалась масова паніка, зкуповування всього що можна в маркетах, НБУ теж чекав певний час до прийняття дій?
    3) Чому так співпало, що дії НБУ співпали з моментом коли по торгівельним мережам розкупили все що можливо? Чи повязано те що ці мережі і їх власники тісно повязані з найвищим керівництвом країни?
    4) Чому гривня почала своє зміцнення саме тоді, коли ці торгівельні мережі були забиті під завязку виручкою? А що стане з курсом, коли вони переведуть всю цю виручку у валюту по курсу 24 і нижче.
    5) Чи готові ви морально до курсу в районі 50 на кінець березня, в разі якщо НБУ знову не буде втручатись, або на початок-середину літа, якщо буде?
    6) Чому останнім часом, ще з позначки в 10грн за доллар, НБУ являє собою більше індикатор чим регулятор? Якщо кому не лінь, можете перевірити дні коли НБУ виходив на ринок, і що після цього відбувалося з курсом.
    7) НБУ почав скуповувати валюту по 23грн за доллар, це така тактична задумка в рамках стратегії стабілізації, чи сиглан власникам торгівельних мереж, банкам, спекулянтам високої ланки і решті наближених, що прийшов час зливати отриману гривню, що прийшов час нового раллі ?
    Ответить Цитировать
    542/844
    + 6
  • і ще, це лише один з елементів, а не головна причина такого руху курсів.
    про один окремий приклад із тисячі, як в період розвалу одиниці роблять надприбутки.
    Ответить Цитировать
    543/844
    + 0
1 84 85 86 87 145
1 человек читает эту тему (1 гость):
Зачем регистрироваться на GipsyTeam?
  • Вы сможете оставлять комментарии, оценивать посты, участвовать в дискуссиях и повышать свой уровень игры.
  • Если вы предпочитаете четырехцветную колоду и хотите отключить анимацию аватаров, эти возможности будут в настройках профиля.
  • Вам станут доступны закладки, бекинг и другие удобные инструменты сайта.
  • На каждой странице будет видно, где появились новые посты и комментарии.
  • Если вы зарегистрированы в покер-румах через GipsyTeam, вы получите статистику рейка, бонусные очки для покупок в магазине, эксклюзивные акции и расширенную поддержку.