Поки проходить акліматизація і налогодження умов для продуктивної катки, маю час для міні-репортів, що стосуються приємних дрібниць острову.
Цей буде стосуватися масажних салонів.
Мій звіт стосується Самуі, але на інших курортах має бути схожа ситуація.
Про Тайський масаж чули всі, і, думаю, будь хто з подорожуючих в Тайланд планує відчути на собі причини його відомості. Перш за все треба сказати, що салони діляться на два типи: чисто масажні салониі ті де масаж переходить у секс чи його похідні. Про другі нічого написати не зможу, так як не відвідував(за порадами звертайтесь до Тараса(Оскар)), яка там якість масажу, чи взагалі його можна таким назвати і чи це лише прикриття.
Відрізнити перші від других можна по дівчатам. В тих де основною діяльністю є секс послуги самки сидять на вулиці, біля салону і зазивають в середину, плюс, вони значно молодші. В справжніх масажках, зазвичай, середній вік тих хто там працює знаходиться десь в районі 30-40 років.
Салоні цих на острові безліч, вони просто на кожному кроці, по обидві сторони вулиці. І саме тому знайти справді хороший салон важко, особливо спочатку, коли ви ще не оріентуєтесь ні в острові, ні в тому як має виглядати відчуватись справжній тайський масаж.
В абсолютній більшості салонів вам зроблять лише імітацію масажу, натруть кокосовою олією чи якимось іншим маслом, можливо з додавання тайської мазі, погладять\похлапають по спинці годину і відпустять. Не скажу що це не приємно, але не вартує своїх грошей, і спеціальних умінь для цього не потрібно. Людина яка ніколи в житті не робила масаж зможе повторити його по відеозапису або, навіть, зіпровізувати не гірше.
Завдяки Lateralus, нам вдалося знайти гарний салон відносно швидко. Називається він Fragrance candle, ось його приблизні координати 9°28'11.2"N 100°02'53.4"E . В ньому роблять чудовий масаж під назвою "Back, Neck & Shoulders". Де вам справді розімнуть кожеш м"яз, св"язку, кожен хребець і кісточку. Також мені дуже сподобався "Indian Head Massage", під час якого я двічі майже заснув. Дуже приємний і релаксуючий.
Тепер декілька загальних порад:
- відрізнити файний масажний салон від конвеєра чи обдираловки туристів без того, щоб спробувати в ньому масаж - майже нереально. Але якщо при виборі вам рекомендують взяти інший, дорожчий масаж, який, з їх слів кращий, або пропоную додаткові мазі, гелі і т.д. по тій же причині, можете сміло розвертатися. Думаю, в 90% випадків гарного масажу ви там не отримаєте.
- кожна масажистка робить масаж по своєму. В тому ж Fragrance candle один і той же масаж спини мені робили 3 різними способами. Це не погано, масаж всерівно робиться якісно, просто скоріше за все вони навчалися у різних там школах чи майстрах, чи просто це зручний їм стиль. В загальному кожна з них робить один і той самий масаж, але з відмінностями. Скажімо коли розминали хребці і мязи біля них, одна з масажисток перевертала мене на бік, інша залишала лежати на животі. Якщо масаж якоїсь з майстринь вам подобається більше, ви просто просите, щоб саме вона вам його робила і все.
- не варто боятися говорити з масажисткою. В гарному салоні вас самі запитають на початку і через кілька хвилин чи з вами все добре, чи можливо ви хочете легший або крепший масаж. Також ви легко можете попросити більше розмяти скажімо поясницю, або, якщо в загальному попросили сильний масаж для спини і плеч, то руки мяти легше, якщо у вас була недавня травма чи вам просто неприємно. І відразу скажу що навіть якщо масаж називається "Спина, плечі, шия" вам всерівно розімнуть і ноги і руки і голову. Звичайно, в значно меншій, по часу, пропорції, але розімнуть.
По цінам.
Ціни майже кругом і на різні види масажу знаходяться в районі 300 бат, трошки більше 9 баксів. Різні спа-процедури зазвичай дорожчі і їх ціна десь в районі 500-700 бат. Але про це толком нічого не скажу так як не практикував.
Тривалість будь якого масажу десь в районі години.
В останній день нас провожала частина місцевої покер тусовки. Бандеро-москальське фото по заявкам, так би мовити..
..за якість вибачайте, фоткав нас чи то японець, чи то китаєць, якому вся тусовка вручила по мобілці, якими він жонглював, роблячи фотки.. звідси і розмитість.. Можливо в Макса, чи Тараса буде краща якість
хто де, вгадуйте самі